Домакините от Олимпик тотално надиграха своя противник, но определено късметът не бе с тях този път. Тимът на Ерик Геретс отправи цели 31 удар по-посока на вратата на Андрий Пятов, но топката се озова в мрежата му само веднъж. На другия полюс бе представянето на Шахтьор, който вкара два гола след два точни удара в очертанията на вратата на домакините. Резултата откриха именно гостите в 30-ата минута, когато точен бе Фернандиньо. Олимпик Марсилия успя да изравни две минути преди края, когато с мощен шут Хатем Бен Арфа вкара за 1:1. През второто полувреме домакините изцяло диктуваха темпото на терена, но въпреки всичко не успяха да обърнат развоя на събитията в своя полза. Противно на логиката гостите стигнаха до втори гол в даденото от съдията продължение. Крайния резултат в мач оформи Луис Адриано. Така Марсилия ще трябва да се съсредоточи върху борбата за титлата във Франция, където е лидер с точка преднина пред Лион. /БЛИЦ