Шалке 04 допусна домакинска издънка и завърши 1:1 с Майнц 05 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен започна с домакински натиск, но изненадващо в 15-ата минута гостите от Майнц 05 поведоха в резултата, след като новото им попълнение Мохамед Зидан засече с десния крак центриране отляво и не остави никакви шансове на Унерщал – 0:1. До края на полувремето Шалке 04 имаше игрово превъзходство, но не създаде нито едно голово положение. След почивката „миньорите” установиха тотален натиск, довел до страхотен изравнителен гол от изключително малък ъгъл на взетия под наем от Хофенхайм Шинеду Обаси – 1:1. И след това попадение „кралскосините” продължиха да натискат, но така и не успяха да стигнат до пълен обрат и в крайна сметка загубиха две точки в битката за титлата. След равенството Шалке 04 излезе на второ място във временното класиране с 41 точки и 2 по-малко от лидера и вечен враг Борусия (Дортмунд). Майнц 05 пък е на 11-о място с 22 точки.

Друг от кандидатите за титлата в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) също направи грешна стъпка, след като завърши 0:0 при гостуването си на Волфсбург. След ремито „жребците” събраха 40 точки и останаха на четвъртото място във временното класиране, докато „вълците” са на девета позиция с 24 пункта.

Байер (Леверкузен) изпусна трите точки срещу Щутгарт в края и завърши 2:2, но въпреки това се изкачи на пето място в класирането. "Аспирините" водеха с 2:1 до самия край, но гол на Мартин Харник в 89-ата минута спаси точката за "швабите". Щефан Кислинг даде преднина на Леверкузен в 11-а минута, но Юлиян Шийбер изравни за гостите в 23-а минута. Симон Ролфес отново изведе домакините напред в резултата от дузпа, но Харник попари публиката на "Бай Арена" в края. И двата отбора завършиха мача в намален състав след червени картони на Михал Кадлец от Леверкузен в 63-а минута и Кристиан Молинаро от гостите в самия край на мача.

Столичният Херта загуби у дома с 0:1 от Хановер и продължава без спечелена точка в първите си три мача за 2012 година. Мохамед Абделауе вкара в 68-ата минута единствения и победен гол за гостите. Хофенхайм пък не успя да победи у дома Аугсбург, с който завършиха 2:2 на "Рейн Некар Арена".

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 20 КРЪГ
03.02.12
21:30 ч.
Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Себастиан Кел (48), 0:2 Лукас Бариос (82)
04.02.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Щутгарт 2:2
1:0 Щефан Кислинг (11), 1:1 Юлиан Шибер (24), 2:1 Симон Ролфес (47-дузпа), 2:2 Мартин Харник (89)
04.02.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Майнц 05 1:1
0:1 Мохамед Зидан (15), 1:1 Шинеду Обаси (59)
04.02.12
16:30 ч.
Хофенхайм - Аугсбург 2:2
0:1 Саша Мьолдерс (31), 1:1 Пениел Млапа (38), 2:1 Сеяд Салихович (51-дузпа), 2:2 Себастиан Лангкамп (72)