Шалке 04 вкара по едно попадение в началото на всяко полувреме за победата с 2:1 като гост на Кьолн в мач от 5 кръг на Бундеслигата. Успехът изкачи “кралскосините” на третото място в класирането.

Тимът на Феликс Магат взе ранен аванс, когато стигна до гол след изпълнение на корнер. Топката стигна до далечната греда, където Джералд Асамоа я върна в пред вратата и Джеферсън Фарфан се разписа след плонж.

Само 4 минути по-късно “козлите” изравниха с попадение на Лукас Подолски, който се разписа за тима за първи път след завръщането си от Байерн. В първата минута на второто полувреме Леван Кобиашвили вкара елегантен гол след пас на Фарфан.

Кьолн, който е единственият тим без спечелена победа от началото на сезона, остана на последното място, след като през втората част пропиля няколко чисти положение. В добавеното време Миливойе Новакович се оказа сам срещу Мануел Нойер, но вратарят на Шалке 04 парира удара му.

След тази победа “крабскосините” имат актив от 10 точки и се изкачиха на трето място в класирането. Шалке 04 изостава на три точки зад водачите в таблицата Хамбургер и Байер (Леверкузен)./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
От днес
Вердер – Хановер 0:0

Кьолн – Шалке 04 1:2
0:1 Фарфан (2), 1:1 Подолски (6), 1:2 Кобиашвили (46)

От събота
Волфсбург – Байер (Леверкузен) 2:3
0:1 Ролфес (37), 0:2 Ролфес (51-д), 0:3 Кислинг (58), 1:3 Мисимович (76), 2:3 Графите (80)

Борусия (Дортмунд) – Байерн 1:5
1:0 Хюмелс (11), 1:1 Гомес (36), 1:2 Швайнщайгер (50), 1:3 Рибери (65), 1:4 Мюлер (78), 1:5 Мюлер (88)

Хофенхайм – Бохум 3:0
1:0 Ба (16), 2:0 Еду (58), 3:0 Компер (79)

Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) 0:2
0:1 Франц (68), 0:2 Мейер (90)

Майнц – Херта 2:1
0:1 Нику (50), 1:1 Иваншитц (80-д), 2:1 Бансе 85)

Нюрнберг – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0