Българският национал Иван Иванов игра цял мач за Базел при домакинската загуба от Шалке 04 с 0:1 от Група "Е" на Шампионска лига. Защитникът остана през цялото време на терена и се стара много, но не успя да помогне на своите за нещо повече от минимално поражение. “Кралскосините” измъкнаха безценна победа и събраха пълен актив от точки, а нямат и допуснат гол в своята врата. Домакините пък заличиха отличните впечатления, които оставиха в първия кръг с историческата си победа над Челси в Лондон с 2:1.

Предпазливите действия преобладаваха преди почивката и головите положения липсваха на “Санкт Якоб”. Второто полувреме започна кошмарно за домакините. В 52-ата минута Роман Нойщедер се възползва от неуспешно избита топка от защитник на Базел и стреля в гредата. След кратка паника Иванов и компания успяха да изчистят. Само секунди по-късно обаче нищо не можеше да спаси домакините. След центриране от корнер Юлиан Дракслер засече топката и прониза безпомощния страж Ян Сомер за 0:1.

За последно Базел премери сили с немски отбор на осминафинал през миналия сезон в Шампионската лига. Байерн разби Базел със 7:0 на реванша, след като в първия мач падна с 0:1. През сезон 2004/05 Базел и Шалке 04 играха в групите на Лига Европа и завършиха наравно 1:1. Шалке 04 е много силен гост в евротурнирите. От предходните шест гостувания тимът имаше само една загуба при баланс 3 победи, 2 равенства и 1 поражение.

Базел има две победи и пет загуби при досегашните си домакинства на немски отбори.

ГРУПА „Е“
0:1 Юлиан Дракслер (54)

Базел, „Санкт Якоб Парк“
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

Базел:1.Зомер, 19.Сафари (84 - 10.Делгадо ), 15.Фозер, 13.ИВАН ИВАНОВ, 16.Шер, 34.Джака (62 - 30.Сио), 14.Щокер, 21.Диас, 20.Фабиан Фрай, 22.Мохамед Салах, 9.Щрелер
Треньор: Мурат Якин

Шалке 04: 34.Хилдебранд, 22.Учида, 4.Хьоведес, 15.Аого (76 - 6.Коласинац), 5.Фелипе Сантана, 9.Кевин-Принс Боатенг, 17.Фарфан (45 - 28.Салай), 33.Нойщетер, 12.Хьогер , 10.Дракслер, 7.Майер (85 - 2.Хоогланд)
Треньор: Йенс Келер