Носителят на Купата на Германия от миналия сезон Шалке 04 продължава успешно защитата на трофея си, след като победи с 2:0 при гостуването си на Карлсруе и се класира за третия кръг на турнира. Точки за успеха на „миньорите” от Гелзенкирхен бяха холандският национал Клаас Ян Хунтелаар в 81-ата минута и Жоел Матив в 83-ата минута.

В същото време българският нападател Валери Домовчийски не бе в групата на Дуисбург, който отпадна от турнира след загуба с 0:2 при гостуването на Холщайн Кил. Головете за победата на домакините вкараха Казиор в 54-ата и Сикора в 59-ата минути.

За третия кръг на надпреварата се класира още и Херта (Берлин) след класическия си успех 3:0 при визитата на Рот Вайс Есен. Рамос (64), Ласога (72) и Рукавица (87) реализираха попаденията за успеха на „Старата дама” от Берлин. /БЛИЦ