Шалке 04 обърна на своя „Фелтинс Арена” Вердер (Бремен) с 2:1 в среща от 11-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига и запази второто си място във временното класиране.

Мачът започна кошмарно за „миньорите” от Гелзенкирхен, след като в 16-ата минута австрийският национал Златко Юнузович подаде към Аарон Хънт, който бе точен за 0:1. До края на полувремето домакините натиснаха, но така и не успяха да стигнат поне до изравнително попадение.

След почивката в 59-ата минута друг австрийски национал Кристиан Фуск даде извеждащ пас към получилия тази седмица за първи път повикавателна за бундестима Роман Нойщетер, който изравни за 1:1. Десет минути по-късно „кралскосините’ стигнаха и до пълен обрат, след като Джърмейн Джоунс изведе Юлиан Дракслер и последният бе точен за крайното 2:1.

С тази победа Шалке 04 събра 23 точки и запази второто си място във временното класиране, докато Вердер се смъкна на осма позиция с 14 пункта.

В други срещи от този кръг Фрайбург и Хамбургер поделиха точките след 0:0, а новакът Фортуна (Дюселдорф) завърши 1:1 на свой терен срещу Хофенхайм.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
09.11.12
21:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:1
1:0 Николай Мюлер (12), 2:0 Андреас Иваншиц (21), 2:1 Пер Нилсон (40)
10.11.12
16:30 ч.
Байерн - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Франк Рибери (44), 2:0 Давид Алаба (77-дузпа)
10.11.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Вердер (Бремен) 2:1
0:1 Аарон Хънт (16), 1:1 Роман Нойщетер (60І, 2:1 Юлиан Дракслер (69)
10.11.12
16:30 ч.
Фрайбург - Хамбургер 0:0

10.11.12
16:30 ч.
Аугсбург - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Марко Ройс (9), 0:2 Роберт Левандовски (51), 0:3 Роберт Левандовски (70), 1:3 Саша Мьолдерс (81)
10.11.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) - Хофенхайм 1:1
1:0 Крузе (4), 1:1 Хоселу (39)
11.11.12
16:30 ч.
Волфсбург - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 30 мача, 10 победи за Волфсбург, 4 равенства, 16 победи за Байер (Леверкузен)
11.11.12
18:30 ч.
Щутгарт - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 46 мача, 22 победи за Щутгарт, 7 равенства, 17 победи за Хановер
11.11.12
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: Не са се срещали в Бундеслигата
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК