Шалке 04 срази у дома Волфсбург с класическия резултат 3:0 в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на четвърто място във временното класиране преди останалите срещи от кръга.

„Миньорите” от Гелзенкирхен изковаха успеха си още през първото полувреме, когато холандският нападател Клаас Ян Хунтелаар (24) се разписа след асистенция на бившия бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара, а Йоханес Гайс (35) покачи на 2:0.

След почивката влезлият като резерва Алесандро Шьопф (87) довърши „вълците”, оформяйки крайния резултат след нова асистенция на Жуниор Кайсара.

С успеха си Шалке 04 събра 33 точки и излезе на четвърта позиция в подреждането преди другите срещи от кръга. Волфсбург е осми с 27 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!