Шалке 04 разби на свой терен Нюрнберг с 4:0 в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на трето място във временното класиране.

„Миньорите” диктуваха събитията на терена през целия мач. Те поведоха още в 12-ата минута, когато Люис Холтби изведе на чудесна позиция Баумйохан, който стреля, но ударът му бе отбит от вратаря на гостите Рафаел Шефер. При добавката обаче Клаас Ян Хунтелаар бе точен за 1:0. В 38-ата минута след перфектна контраатака капитанът на домакините в този мач Раул покачи на 2:0.

След почивката в 65-ата минута Хунтелаар вкара втория си гол в мача с удар отблизо – 3:0. Шест минути преди края Люис Холтби получи страхотен пас от Раул, преодоля защитник на гостите и майсторски с десния крак оформи крайното 4:0.

С успеха си „кралскосините” се изкачиха на трето място във временното класиране с актив от 25 точки, докато „франките” са 15-и с 12 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
18.11.11
21:30 ч.
Кайзерслаутерн – Байер (Леверкузен) 0:2
0:1 Михаел Балак (54), 0:2 Сидни Сам (70)
19.11.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Нюрнберг 3:0
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (12), 2:0 Раул (38), 3:0 Клаас Ян Хунтелаар (65), 4:0 Люис Холтби (84)
19.11.11
16:30 ч.
Фрайбург – Херта 2:2
0:1 Адриан Рамос (20), 0:2 Петер Нимайер (45), 1:2 Щефан Райзингер (61), 2:2 Щефан Райзингер (90)
Волфсбург – Хановер 4:1
1:0 Хасан Салихамиджич (22), 2:0 Хасан Салихамиджич (36), 2:1 Кристиан Шулц (43), 3:1 Крис (55), 4:1 Александер Мадлунг (74)
19.11.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 5:0
1:0 Патрик Херман (16), 2:0 Марко Ройс (23), 3:0 Марко Ройс (38), 4:0 Марко Ройс (51), 5:0 Хуан Аранго (53)
19.11.11
19:30 ч.
Байерн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Байерн, 27 равенства, 19 победи за Борусия (Дортмунд)