Шалке 04 започна участието си в груповата фаза на Шампионската лига с класическа победа. “Кралскосините” се наложиха с 3:0 над Стяуа в мач от Група “Е”, но головете на германския тим паднаха в последните 25 минути.

Шалке 04, който завърши на първо място в групата си при последните си две участия в Шампионската лига, имаше сериозни затруднения срещу дисциплинирата игра на румънския шампион.

Ацуто Учида даде аванс на “миньорите” в 67-ата минута, когато с глава засече центриране до близката греда и топката се озова във вратата след неразбирателство в защитата на гостите.

Кевин-Принс Боатенг удвои в 78-ата минута след размяна на пасове с Джеферсон Фарфан, а Юлиан Дракслер оформи класическия успех на тима си пет минути преди края.

Шалке 04 – Стяуа 3:0
1:0 Ацуто Учида (67), 2:0 Кевин-Принс Боатенг (78), 3:0 Юлиан Дракслер (85)

шалке_2.jpgШалке 04: Тимо Хилдебранд, Бенедикт Хьоведес, Ацуто Учида, Жоел Матип, Кевин-Принс Боатенг, Юлиан Дракслер, Марко Хьогер (88-Леон Горецка), Денис Аого, Роман Нойщедтер, Джеферсон Фарфан, Адам Салай (82-Кристиан Фухс

steaua.jpgСтяуа: Чиприян Татарушану, Лукаш Шукала, Флорион Гардош, Ясмин Латовлевич, Даниел Георгиевски, Михай Пинтили, Кристиан Танасе, Никлае Станчиу (60-Тату, 73-Адриан Кристя), Александру Борчяну, Адриан Попа, Пантелис Капетанос (64-Федерико Пиовакари)