Шалке 04 записа поредната си издънка, след като направи 0:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 9 кръг на Бундеслигата. “Кралскосините”, които преди началото на сезона бяха сред фаворитите за титлата, нямат победа вече четвърти пореден мач и имат само един успех през това първенство. Все пак тимът на Феликс Магат вече е над зоната на изпадащите.

Вердер разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:1 и записа първата си победа като гост от началото на сезона. Перуанският нападател на тима от Бремен Клаудио Писаро стана най-резултатният чужденец в историята на Бундеслигата. Той вече има 134 попадения, като до момента делеше първата позиция с бразилеца Джоване Елбер.

Българският национал Илиян Мицански не бе в групата на Кайзерслаутерн за мача с Фрайбург, а тимът му загуби с 1:2 гостуването си на “Баденова Щадион”. Ян Моравек откри за “червените дяволи” още в шестата минута, но домакините стигнаха до обрата с попадения на Папис Сисе и на резерваната Щефан Райзингер. За Борусия (Мьонхенгладбах) това бе седми пореден мач без победа в Бундеслигата.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
От 22 октомври (петък)

От 23 октомври (събота)

0:1 Марко Марин (5), 0:2 Уесли (12), 0:3 Арон Хънт (51), 1:3 Пер Мертезакер (67-автогол), 1:4 Клаудио Писаро (75)

0:1 Ян Моравек (8), 1:1 Папис Сисе (35), 2:1 Щефан Разингер (60)

Хановер – Кьолн 2:1
1:0 Дидие Конат Я (4), 2:0 Дидие Конан Я (15), 2:1 Мартин Ланиг (86)

Нюрнберг – Волфсбург 2:1
1:0 ИЕлкай Гюндоган (11), 1:1 Графите (28), 2:1 Майк Франц (63)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 24 октомври (неделя) от 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Борусия (Дортмунд), 2 равенства, 1 победа за Хофенхайм

На 24 октомври (неделя) от 18:30 часа
Байер (Леверкузен) - Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 3 победи за Байер (Леверкузен), 2 равенства, 2 победи за Майнц