Раул Гонсалес вкара два гола за Шалке 04 при успеха с 3:0 над Санкт Паули в мач от 11 кръг на Бундеслигата. Това бе първи домакински успех за “кралскосините” от началото на сезона.

Клаас-Ян Хунтелаар също се разписа за едва втората победа на Шалке 04 за това първенство.

Ацуто Учида центрира за първия гол в 14-ата минута, Хунтелаар продължи топката към Раул, който на задната греда нямаше проблем да се разрише във вратата на Санкт Паули.

Хунтелаар направи 2:0 през второто полувреме, след като с глава засече центриране на Джеферсон Фарфан от корнер. След това Раул се разписа за втори път в мача.

Шалке 04 вече има 9 точки от началото на сезона, докато новакът Санкт Паули е с по-добър актив – 13./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
От 5 ноември (петък)
Шалке 04 – Санкт Паули 3:0
1:0 Раул (14), 2:0 Клаас-Ян Хунтелаар (53), 3:0 Раул (81)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 6 ноември (събота)
16:30 часа Хамбургер – Хофенхайм
Баланс: 4 мача, 1 победа за Хамбургер, 1 равенство, 2 победа за Хофенхайм

16:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Волфсбург
Баланс: 18 мача, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 6 равенства, 10 победи за Волфсбург

16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 25 равенства, 41 победи за Байерн

16:30 часа Фрайбург – Майнц
Баланс: 4 мача, 1 победа за Фрайбург, 3 победи за Майнц

16:30 часа Нюрнберг – Кьолн
Баланс: 46 мача, 15 победи за Нюрнберг, 9 равенства, 22 победи за Кьолн

На 7 ноември (неделя)
16:30 часа Хановер – Борусия (Дортмунд)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 38 мача, 9 победи за Хановер, 13 равенства, 16 победи за Борусия (Дортмунд)

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Кайзерслаутерн
Баланс: 52 мача, 22 победи за Байер (Леверкузен), 12 равенство, 18 победи за Кайзерслаутерн

18:30 часа Щутгарт – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 31 победи за Щутгарт, 27 равенства, 30 победи за Вердер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.