Шалке 04 прекъсна негативна серия от 5 мача без успех (3 равенства и 2 загуби) и победи у дома Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 в среща от 23-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига. Това бе втори успех за „кралскосините” под ръководството на Йенс Келер.

„Миньорите” от Гелзенкирхен доминираха през целия мач, но въпреки това изковаха доста трудно победата си срещу Фортуна (Дюселдорф). Домакините разиграваха спокойно и чакаха грешка на противника, за да поведат в резултата. Това се случи в 29-ата минута, когато Фарфан центрира от фаул, а Джърмейн Джоунс продължи с глава към Жоел Матип, който се разписа за 1:0. Този резултат се запази и до края на първото полувреме.

След почивката в 56-ата минута при една от редките си контраатаки гостите изравниха, след като Ламбертц асистира на Аксел Белингхаузен, който от близка дистанция вкара за 1:1. Последва натиск на Шалке 04 и в 81-ата минута Мишел Бастос подаде към Жоел Матип, който от границата на вратарското поле вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:1.

С успеха си Шалке 04 събра 33 точки, но остава на девето място във временното класиране заради по-лошата си голова разлика от Майнц. Фортуна (Дюселдорф) е на 13-а позиция с 27 пункта.

Байерн (Мюнхен) - Вердер 6:1
1:0 Робен 25, 2:0 Мартинес (29), 3:0 Саласие (49-авт.), 4:0 Гомес (51), 4:1 Де Брюн (58), 5:1 Рибери (86), 6:1 Гомес (89)
Хановер 96 - Хамбургер 5:1
1:0 Диуф (7), 1:1 Ван дер Ваарт (13), 2:1 Хушти (39-д), 3:1 Конан (45), 4:1 Конан (68), 5:1 Абделаоуе (85)
Аугсбург - Хофенхайм 2:1
1:0 Донг-Вон Жи (45), 2:0 Мьолдерс (79), 2:1 Де Камарго (90+2)
23.02.13
19:30 ч.
Шалке 04 - Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Жоел Матип (29), 1:1 Аксел Белингхаузен (56), 2:1 Жоел Матип (81)
24.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 26 победи за Борусия Мьонх, 27 равенства, 28 победи за Борусия (Д)
24.02.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Леверкузен

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК