Един от кандидатите за титлата в немската Бундеслига Шалке 04 направи грешна стъпка по пътя към златните медали. Тимът падна като гост от Хановер 96 с 2:4 в мач от 30-ия кръг на първенството. Домакините поведоха с 2:0 още до 30-ата минута след автогол на Вестерман и попадение на Дидие Я Конан. Еду върна един гол чрез Еду в 46-ата минута, а Ракитич изравни в 52-ата минута от дузпа.

Хановер обаче не се отказа да преследва успеха и стигна до нови два гола до края на двубоя. Хано Балич реализира за 3:2 в 80-ата минута, а Дидие Я Конан оформи крайното 4:2.

Вердер (Бремен) разгроми с 4:0 на "Везерщадион" застрашения от изпадане тим на Фрайбург. "Бременските музиканти" се развихриха след почивката, когато в рамките на 13 минути отбелязаха три гола в противниковата врата. Перуанският нападател Клаудио Писаро откри резултата в 35-ата минута, а осем минути след почивката Аарън Хънт удвои аванса на домакините. Вердер поведе с 3:0 само три минути след това с втория гол на Клаудио Писаро в срещата, а в 66-ата минута младият офанзивен халф Месут Йозил се разписа за 4:0 и оформи крайния резултат.

Нападателят на националния ни отбор Валери Домовчийски отново остана резерва при поредното поражение на Херта. Тимът загуби с 0:1 на „Олимпиащадион” пред 27 000 зрители от Щутгарт и сериозно се запъти към Втора Бундеслига. Единственото попадение бе дело на Какау в 74-ата минута.

Четири кръга преди края Херта е на последното 18-о място с 22 точки, на 6 от 15-ия Бохум, който играе с Нюрнберг в дербито на застрашените от изпадане

Димитър Рангелов игра десетина минути при загубата на Борусия (Дортмунд) с 0:1 като гост от Майнц 05. Българинът се появи на мястото на Мохамед Зидан в 81-ата минута. Единственото попадение бе дело на унгарският нападател Адам Шалай в 30-ата минута../БЛИЦ

Хановер – Шалке 04 4:2
1:0 Вестерман (17-автогол), 2:0 Дидие Я Конан (29), 2:1 Еду (46), 2:2 Ракитич (52-дузпи), 3:2 Хано Балич (80), 4:2 Дидие Я Конан (90)

Хофенхайм – Кьолн 0:2
0:1 Матушяк (46), 0:2 Матушяк (82)

Вердер – Фрайбург 4:0
1:0 Клаудио Писаро (35), 2:0 Аарън Хънт (53), 3:0 Клаудио Писаро (56), 4:0 Месут Йозил

19:30 часа Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 61 мача, 13 победи за Байер (Леверкузен), 11 равенства, 37 победи за Байерн