Шалке 04 е четвъртия тим, който ще представлява Германия в Шампионската лига през есента. В последния 34 кръг на сезона в Бундеслигата "кралскосините" победиха Фрайбург с 2:1 като гост в директен спор за четвъртото място.

Юлиан Дракслер даде аванс на гостите в 20-ата минута с точен удар от 17 метра. В 54-ата минута Йонатан Шмид изравни за Фрайбург при продължително разиграване след корнер. Четири минути по-късно амбициите на домакините за Шампионската лига бяха попарени от автогол на Юлиан Шустер.

Въпреки загубата за Фрайбург предстоят тържества заради успешния сезон. Тимът за първи път в историята си игра полуфинал за Купата на Германия, а освен това ще участва в Лига Европа.

Айнтрахт (Франкфурт) също ще играе във втория по сила евротурнир. "Орлите" направиха домакинско 2:2 с Волфсбург, след като изоставаха с два гола в резултата.

Ян Полак и Диего бяха точни за "вълците" в първите 20 минути, но след това Макото Хасебе беше изгонен. Японецът получи червен картон, след като фаулира сънародника си Такаши Инуи в наказателното поле. Александър Майер беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

В последната минута на мача Рикардо Родригес си вкара автогол и подари точката на домакините. Това гарантира на Айнтрахт (Франкфурт) петата позиция в класирането. Още повече, че конкурентът Хамбургер записа домакинска загуба с 0:1 от Байер (Лeверкузен) след гол на Щефан Кислинг в последната минута.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 34 КРЪГ
18.05.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Хофенхайм 1:2
1:0 Роберт Левандовски (6), 1:1 Сеяд Салихович (77-дузпа), 1:2 Сеяд Салихович (82-дузпа)
18.05.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 3:4
1:0 Мартин Щранцъл (4), 2:0 Майк Ханке (5), 2:1 Хави Мартинес (7), 3:1 Ховард Нордвейд (10), 3:2 Франк Рибери (19), 3:3 Франк Рибери (53), 3:4 Франк Рибери (59)
18.05.13
16:30 ч.
Щутгарт – Майнц 2:2
0:1 Чинеду Еде (17), 1:1 Свен Веткло (23-автогол), 2:1 Артур Бока (33), 2:2 Николай Мюлер (42)
18.05.13
16:30 ч.
Хановер – Фортуна (Дюселдорф) 3:0
1:0 Маме Бирам Диуф (36), 2:0 Дидие Я Конан (61), 3:0 Дидие Я Конан (76)
18.05.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Вердер 3:2
0:1 Кевин де Бруйне (37), 1:1 Пер Нилсон (62), 2:1 Себастиан Полтер (81), 3:1 Томаш Пекхарт (88), 3:2 Кевин де Бруйне (89)
18.05.13
16:30 ч.
Фрайбург – Шалке 04 1:2
0:1 Юлиан Дракслер (20), 1:1 Йонатан Шмид (54), 1:2 Юлиан Шустер (58-автогол)
18.05.13
16:30 ч.
Аугсбург – Гройтер Фюрт 3:1
1:0 Тобиас Вернер (30), 2:0 Ян-Ингвар Карлсен-Бракер (55), 2:1 Флориан Тринкс (62), 3:1 Дон Вон Джи (75)
Айнтрахт (Франкфурт) – Волфсбург 2:2
0:1 Ян Полак (8), 0:2 Диего (19), 1:2 Александър Майер (36-дузпа), 2:2 Рикардо Родригес (90-автогол)

СТАТИСТИКА И КРАЙНО КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК