Шалке 04 оглави класирането в немската първа Бундеслига, след като победи с 3:1 Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 31-ия кръг. Воденият от Феликс Магат тим за първи път излиза на върха през този сезон, но може да бъде изместен оттам след няколко часа, ако Байерн победи Хановер у дома.

Домакините поведоха още в 8-ата минута, когато Иван Ракитич вкара страхотен гол с удар от далеч. В 16-ата минута при първата си по-сериозна атака гостите успяха да изравнят. Бейли намери Бобадиля, който се откъсна от защитата на Шалке, преодоля вратаря и на празна врата направи 1:1. В добавеното време на първата част Шалке 04 поведе с 2:1. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Джеферсон Фарфан, който реализира. В 47-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Гавранович бе съборен от Данте в наказателното поле. Иван Ракитич оформи крайното 3:1.

Вердер (Бремен) спечели с 4:2 при гостуването си на Волфсбург. Домакините на два пъти повеждаха през първото полувреме след точни удари на Джеко в 18-ата и на Графите в 39-ата минута. Между двете попадения Торстен Фрингс вкара дузпа в 37-ата минута.

През втората част гостите от Бремен бяха пълни господари на терена и с попадения на Писаро в 48-ата, Фрингс в 63-ата и Алмейда в 74-ата минута, обърнаха резултата до 4:2.

След този успех Вердер вече е на 3-о място във временното класиране с 54 точки, колкото има и Байер (Леверкузен).

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 31 КРЪГ

Кьолн - Бохум 2:0
1:0 Зоран Тошич (15), 2:0 Зоран Тошич (77)

Щутгарт - Леверкузен 2:1
0:1 Рейнартц (13), 1:1 Какау (29), 2:1 Какау (85)

Волфсбург - Вердер 2:4
1:0 Джеко (18), 1:1 Фрингс (38-дузпа), 2:1 Графите (40), 2:2 Писаро (49), 2:3 Фрингс (61), 2:4 Алмейда (75)

Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
1:0 Ракитич (8), 1:1 Бобадиля (16), 2:1 Фарфан (45), 3:1 Ракитич (47-дузпа)

Хамбургер - Майнц 05 0:1
0:1 Бансе (20)

Фрайбург - Нюрнберг 2:1
1:0 Марох (4-автогол), 2:0 Сисе (60), 2:1 Марох (79)

На 17 април (събота) от 19:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 26 победи за Байерн (Мюнхен), 8 равенства, 7 победи за Хановер

На 18 април (неделя) от 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс:
3 мача, 1 победа за Борусия (Дортмунд), 1 равенство, 1 победа за Хофенхайм

На 18 април (неделя) от 18:30 часа

Айнтрахт (Франкфурт) - Херта
Баланс: 49 мача, 14 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 11 равенства, 24 победи за Херта