Шалке 04 победи Хофенхайм с 1:0 в първи мач от 17-ия кръг в Първа Бундеслига на Германия. С успеха „кралскосините” се изкачиха на четвъртото място във временното класиране. Момчетата на треньора андре Брайтенрайтер имаг 27 точки и изпревариха Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах), които са с по 26. Хофенхайм остава предпоследен с 13 точки – с една повече от Щутгарт. Единственото попадение в мача беше дело на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 28-ата минута. Срещата беше по-специална за треньора на гостите Хууб Стевенс. Холандецът се завърна там, където постигна най-големи успехи в кариерата си.

Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер
Баланс: 90 мача, 32 победи за Аунтрахт (Франкфурт), 19 равенства, 39 победи за Вердер
19.12.16
16:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 80 мача, 26 победи за Кьолн, 20 равенства, 34 победи за Борусия (Дортмунд)
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Дармщад (Евроспорт 2)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 1 равенство, 1 победа за Дармщад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.