Шалке се наложи над Хановер с 3:1 в първи мач от 15-ия кръг на Първа Бундеслига. С този успех "кралскосините" се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 24 точки. Хановер остана 14-и с 14 т.

Всички попадения паднаха след почивката. Йоханес Гейс откри в 51-ата минута от дузпа. Марсело извърши нарушението в наказателното си поле. Клаас-Ян Хунтелаар покачи на 2:0 в 73-ата минута. Алан Сейнт-Максимин върна един гол в 81-ата минута за 2:1. Франко ди Санто обаче още в ответната атака успокои домакините с попадение за крайното 3:1.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
04.12.15
21:30 ч.
Шалке 04 – Хановер 3:1
1:0 Йоханес Гейс (51-дузпа), 2:0 Клаас-Ян Хунтелаар (73), 2:1 Алан Сейнт-Максимин (81), 3:1 Франко ди Санто (82)
05.12.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн (Евроспорт 2)
Баланс: 94 мача, 21 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 28 равенства, 45 победи за Байерн
Херта – Байер (Леверкузен)
Баланс: 38 мача, 8 победи за Херта, 11 равенства, 19 победи за Байер (Леверкузен)
05.12.15
16:30 ч.
Инголщад – Хофенхайм
Баланс: нямат играни мачове
05.12.15
19:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2)
Баланс: 36 мача, 9 победи за Волфсбург, 9 равенства, 18 победи за Борусия (Дортмунд)