Шалке 04 излезе на второто място в Бундеслигата с равен брой точки с лидера Байерн (Мюнхен). Това стана след победата на “кралскосините” с 3:1 над Щутгарт в мач от 18-ия кръг, с който се открива пролетния дял на шампионата.

На своя стадион възпитаниците на Хюб Стевенс откриха с ранен гол на Жоел Матип още в третата минута. Попадението успокои домакините и последваха скучни минути. В 57-ата минута Кириакос Пападополус удвои след центриране на Юлиан Дракслер. Дракслер също записа името си сред голмайсторите, като в 80-ата минута направи 3:0 след асистенция на Клаас-Ян Хунтелаар.

Почетният гол за Щутгарт реализира резервата Оказаки в 87-ата минута.

В друг мач Волфсбург записа минимална победа у дома над Кьолн. Автор на единствения гол стана Себастиан Полтер, който се разписа с глава с 77-ата минута.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
20.01.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1
1:0 Марко Ройс (11), 2:0 Патрик Херман (41), 3:0 Патрик Херман (71), 3:1 Бастиан Швайнщайгер (76)
21.01.12
16:30 ч.
Хофенхайм - Хановер 0:0
21.01.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Щутгарт 3:1
1:0 Жоел Матип (3), 2:0 Кириакос Пападополус (57), 3:0 Юлиан Дракслер (80), 3:1 Оказаки (87)
Нюрнберг - Херта 2:0
1:0 Александър Есвейн (43), 2:0 Доминик Маро (85)
21.01.12
19:30 ч.
Кайзерслаутерн - Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 32 победи за Кайзерслаутерн, 21 равенства, 32 победи за Вердер
22.01.12
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 31 победи за Хамбургер, 26 равенства, 31 победи за Борусия (Дортмунд)
22.01.12
18:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Майнц 05 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 2 равенства, 5 победи за Майнц 05

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.