Шалке отпадна от турнира за Купата на Германия, след като допусна загуба у дома с 1:3 от Хофенхайм. Хердлинг, Воланд и Фирмино бяха точни за гостите, а за “сините” точен бе Фарфан. В следващия кръг Хофе излиза срещу Борусия (Дортмунд).

Срещата в Гелзенкирхен се реши точно за 14 минути през първата част, когато Хофенхайм вкара три гола. В 21-ата минута Хердлиг центрира към вратата на домакините, топката премина през куп от играчи и влетя в мрежата на Фарман.

В 32-ата минута Воланд удвои с удар между краката на вратаря, а три минути по-късно падна и трето попадение за Хофенхайм. Бранител на Шалке изрита топката в гърба на свой съотборник в опит да я изчисти тя се озова във Фирмино, който оставен сам срещу Фарман не сгреши.

През второто полувреме Фарфан върна един гол с техничен удар в далечния ъгъл, но голът остана почетен за Шалке.