Отборът на Шалке 04 се поздрави с много важна домакинска победа с 2:0 срещу португалския гранд Бенфика в мач от втория кръг на Шампионската лига в Група "В". И двата гола паднаха в края на мача. Перуанският нападател Джеферсън Фарфан откри резултата в 73-ата минута, а холандецът Клаас-Ян Хунтелаар узакони успеха с попадение в 85-ата минута.

Победа в този мач беше задължителна за "кралскосините" от Гелзенкирхен след загубата им от Лион в първия мач. Шалке натискаше от началото на мача, но успеха не дойде лесно. Бенфика  на няколко пъти застраши опасно противниковата врата и само късметът спаси Шалке от изоставане в резултата. В 41-ата минута германците бяха много близо до първия гол, но първо Раул уцели гредата, а веднага след това ударът на Иван Ракитич бе отразен от вратаря Роберто Гаго.

Четвърт час след почивката Фарфан нямаше шанса да се разпише, но в 73-ата минута перуанецът бе безпощаден. Той взриви трибуните на "Велтинс Арена" с чудесен изстрел след центриране на Лукас Шмитц. Легендата на Реал (Мадрид) и испанския футбол Раул бе в основата на втория гол на германците. След чудесна своя акция ветеранът подаде към резервата Джърмейн Джоунс, за когото не остана друго освен да продължи към Хунтелаар, а холандският нападател с лекота прати топката в опразнената врата и сложи точка на спора.

Със спечелените три точки Шалке 04 излезе на второ място в Група "В" с 3 точки и по-добра голова разлика от тима на Бенфика, който е трети със същия точков актив. Водач е Лион с 6 точки, а на последното четвърто място с 0 точки е Апоел (Тел Авив)./БЛИЦ

Шалке 04 – Бенфика 2:0
1:0 Джеферсън Фарфан (73), 2:0 Хунтелаар (85)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 21.Кристоф Мецелдер, 22.Ацуто Учида (58 - Сарпай), 13.Лукас Шмиц, 14.Кириакос Пападопулос, 17.Джеферсън Фарфан, 32.Жоел Матип, 10.Иван Ракитич (65 - Джонес), 18.Хосе Мануел Хурадо (78 - Пиер Клуге), 7.Раул Гонсалес, 25.Клаас-Ян Хунтелаар