Шалке най-сетне записа първа победа от началото на сезона в Първа Бундеслига. "Кралскосините" разгромиха Вердер с 3:0 като гости и се измъкнаха от дъното на класирането. Домакините бяха допълнително отслабени от отсъствието на петима футболисти, които бяха натръшкани от стомашен вирус.

И трите гола паднаха след почивката. В 48-ата минута Макс Майер простреля стража  Рафаел Волф за 0:1. Секунди по-късно Кристиан Фукс центрира от корнер и Роман Нойщетер с глава покачи на 0:2. Резервата Транквило Барнета реши всичко с гол пет минути преди края.

В най-атрактивният мач от днес Хофенхайм изкова равенство 3:3 в добавеното време срещу 10 от Фрайбург. Срещата премина през доста обрати. Гостите дръпнаха с 2:0 след голове на Мике Франц (31, 33), но Тарик Елионуси (44) и Себастиан Руди (63) изравниха. Владимир Дарида (75) отново изведе Фрайбург напред, но в 81-ата получи червен картон. Домакините се възползваха от численото си предимство и измъкнаха точката след точен изстрел на датчанина Яник Вестергаард (90+3) за 3:3.

Айнтрахт (Франкфурт) и Майнц завършиха 2:2. Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Йонас Хофман (41) и Шинуи Оказаки (44). "Червено-черните" се добраха до ремито. Точни бяха Александър Майер (45+1) и Харис Сеферович (82).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
23.09.14
21:00 ч.
Байерн – Падерборн 4:0
1:0 Марио Гьотце (8), 2:0 Роберт Левандовски (14), 3:0 Марио Гьотце (78), 4:0 Томас Мюлер (85)
23.09.14
21:00 ч.
Хофенхайм – Фрайбург 3:3
0:1 Мике Франц (31), 0:2 Мике Франц (33), 1:2 Тарик Елионуси (44), 2:2 Себастиан Руди (63), 2:3 Владимир Дарида (75), 3:3 Яник Вестергаард (90+3)
23.09.14
21:00 ч.
Вердер - Шалке 04 0:3
0:1 Макс Майер (48), 0:2 Роман Нойщадер (51), 0:3 Транквило Барнета (85)
23.09.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 2:2
0:1 Йонас Хофман (41), 0:2 Шинуи Оказаки (44), 1:2 Александър Майер (45+1), 2:2 Харис Сеферович (82)