Шалке 04 победи Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 като гост в първи мач от 32-ия кръг на Първа бундеслига. Единственото попадение заби младата звезда на "кралскосините" Юлиян Дракслер в 82-ата минута.

Домакините имаха известно териториално надмощие през целия мач, но нападателите пропускаха положение след положение. Това беше голям успех за Шалке, който беше наредил 5 поредни загуби на този стадион. Борусия пък не беше падал у дома от 9 срещи. До края на първенството остават още два кръга.

След успеха Шалке вече е само на крачка от мечтаното ново участие в Шампионската лига. Тимът вече събра актив от 52 точки и няма мърдане от четвъртото място в класирането. Петият Айнтрахт е с 46 т. и посреща утре Фортуна.

В събота е и супердербито от кръга между отборите на Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен), които ще направят генерална репетиция преди финала в Шампионската лига на 25 май.

16:30 ч.
Щутгарт - Гройтер Фюрт (Евроспорт 2 България)
16:30 ч.
Нюрнберг - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 11 победи за Нюрнберг, 12 равенства, 22 победи за Байер (Леверкузен)
04.05.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Фортуна (Дюселдорф)
Баланс: 43 мача, 21 победи за Айнтрахт, 12 равенства, 10 победи за Фортуна
04.05.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Байерн (Мюнхен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 87 мача, 22 победи за Борусия (Д), 27 равенства, 38 победи за Байерн
05.05.13
16:30 ч.
Фрайбург - Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Фрайбург, 2 равенства
05.05.13
18:30 ч.
Хамбургер - Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 20 победи за Хамбургер, 11 равенства, 6 победи за Волфсбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК