Шалке 04 победи Байер (Леверкузен) в дербито на 10-ия кръг в Бундеслигата. "Кралскосините" се наложиха с 1:0 като гости в Леверкузен. Успехът изкачи Шалке на трето място в класирането, Байер се срина до девета позиция.

В 14-ата минута Джеферсън Фарфан прати топката на сантиметри вляво от вратата. В 25-ата минута топката се озова във вратата на Шалке, след като Михаел Балак преодоля Унерстал. Попадението обаче беше отменено заради засада. Пет минути по-късно добро положение се откри пред Люис Холтби, но ударът му мина над вратата.

В 60-ата минута пред Шалке се откри добра възможност да излезе напред в резултата, но Юлиан Дракслер не можа да преодолее Лено. В 82-ата минута Андре Шюрле можеше да стане герой за своите в този мач, но сам срещу Унерстал не можа да се пребори със стража. Още в ответната атака след ъглов удар за Байер Пападопулос изби към Фарфан, той пробяга почти целия терен и вкара победния гол Шалке 04./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ
21.10.11
21:30 ч.
Аугсбург – Вердер 1:1
1:0 Аксел Белингхаузен (48), 1:1 Клаудио Писаро (68)
22.10.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Кьолн 5:0
1:0 Шинджи Кагава (7), 2:0 Марсел Шмелцер (25), 3:0 Роберт Левандовски (44), 4:0 Роберт Левандовски (50), 5:0 Себастиан Кел (66)
22.10.11
16:30 ч.
Нюрнберг – Щутгарт 2:2
1:0 Тими Симонс (9), 1:1 Здравко Кузманович (61-дузпа), 2:1 Филип Волшайд (70), 2:2 Франсиско Родригес (84)