Шампионът Интер стартира новия сезон в италианската Серия "А“ с драматично равенство. В мач от първия кръг грандът от Милано остана на секунди от победата на стадион "Луиджи Ферарис“ в Генуа срещу тима на Дженоа. Домакините измъкнаха точката с попадение в добавеното време от дузпа на бразилския нападател Жуниор Месиаш.

През първата част двата тима си размениха по едно попадение. Дженоа поведе в 20-ата минута с гол на Алесандро Волиако. Десет минути по-късно най-добрият на терена Маркюз Тюрам възстанови равенството.

В 85-ата минута отново Тюрам бе точен за Интер, за 2:1 за гостите. В добавеното време домакините получиха дузпа за игра с ръка на играч на Интер в наказателното поле на гостите. Месиаш бе точен за крайното 2:2.