Бордо няма да защити титлата си във Франция след загуба с 1:2 от Льо Ман в отложен мач. Тимът на Лоран Блан поведе в резултата в 8-ата минута с гол на Енрике, но домакините успяха да върнат попадението в 17-ата чрез Льо Талек. В последната минута на първата част Льо Ман осъществи пълен обрат и поведоха с 2:1 след гол на Матийо Досеви.

Осем минути преди края на мача Сисе от Льо получи втори жълт, съответно червен картон, но шампионите не успяха да стигнат поне до точката.

В друг мач, игран късно снощи, Олимпик (Марсилия) взе минимален успех с 1:0 при визитата си на Сошо, с което съставът от пристанищния град за пореден път загатна за шампионските си амбиции. Мбия бе точен в 88-ата минута.

В класирането Марсилия е лидер с 65 точки, с 5 повече от втория Оксер, 7 пред третия и четвъртия - Лион и Монпелие. Бордо е пети с 56 точки и мач по-малко./БЛИЦ