Защитаващият трофея си от миналата година аржентински гранд Ривър Плейт и бразилският колос Сао Пауло са последните отбори, класирали се за 1/8-финалите на Копа Либертадорес – най-престижния клубен турнир в Южна Америка.

Ривър Плейт наддели трудно над венецуелския Трухиянос с 4:3 и финишира първи група 1 с актив от 11 точки. Андрес Д'Алесандро (9, 19-дузпа) даде сериозен аванс на домакините, но Маурис Кова (30) върна едно попадение за гостите. Камило Маяда (49) и Лукас Аларио (71) доведоха нещата до 4:1 в полза на Ривър Плейт, а Гонсалес (74) и Кабесас (78-дузпа) оформиха крайния резултат. Гостите играха с човек по-малко от 36-ата минута, когато Мендоса получи втори жълт и съответно червен картон.

Сао Пауло остана на втора позиция в същата група с 9 точки, след като завърши 1:1 при визитата си на боливийския Дъ Стронгест, който завърши трети в групата с 8 точки и няма да играе на 1/8-финалите. Ернесто Кристалдо (29) изведе домакините напред в резултата, а Джонатан Кайери (44) изравни за Сао Пауло, който приключи мача с 9 футболисти на терена, след като същият този Кайери и Денис бяха изгонени в последната 90-а минута.