Шампионът по футбол на Африка - египетският Ал Ахли спечели бронзовите медали на Световното клубно първенство след успех с 4:2 над №1 в Азия - японския Урава Ред Деймъндс.

Африканците започнаха много силно и само за шест минути поведоха с 2:0. Ясер Ибрахим откри резултата в 19-ата минута, а Пърси Тау удвои в 25-ата.

Хосе Канте върна интригата с гол за Урава в 43-ата минута (2:1).  Александър Шолц възстанови равенството в 54-ата минута с попадение от дузпа (2:2).

Шест минути след това Йошио Койзуми си отбеляза автогол и изведе Ал Ахли напред (3:2), а четвърт час преди края Али Маалул пропусна дузпа за египтяните.

В последните минути Урава тръгна напред, но съперникът успя да се разпише за четвърти път. Попадението отбеляза Али Маалул с гол от фаул в продълженията (4:2).

От 20:00 часа е големият финал между първенеца на Южна Америка - бразилския Флуминензе и носителя на европейската Шампионската лига Манчестър Сити.