Шампионът на Англия Манчестър Сити направи поредна грешна стъпка в битката за титлата, след като завърши при 2:2 с Нюкасъл като гост.

"Гражданите" вече изостават на 8 точки зад Ливърпул, който е с мач по-малко и от 17:00 днес посреща Брайтън. Лошото за Сити, е че тимът може да загуби второто място под натиска на Лестър и Челси, които също играят по-късно днес.

Рахим Стърлинг изведе Сити напред в 22-ата минута, а Джетро Вилемс изравни в 25-ата. Кевин де Бройне отново даде аванс на "гражданите" в 82-ата минута, но радостта на тима му беше само 6 минути, тъй като в 88-ата Джонджо Шелви оформи крайното 2:2.

Кайл Уокър, Джон Стоунс и Бенжaмeн Менди се завърнаха в отбраната на "гражданите", а Давид Силва и Рияд Марез бяха титуляри за разлика от мача с Шахтьор през седмицата в Шампионската лига.