Бразилският Крузейро разнебити на свой терен шампиона на Аржентина Естудиантес с 5:0 в среща от първия кръг на груповата фаза в Копа Либертадорес.

Уолисон изведе Крузейро напред в резултата още в 1-ата минута. След още 17 минути игра Рожер покачи на 2:0, а до почивката резултата стана класически 3:0 в полза на Крузейро след попадение на Валтер Монтильо. След почивката в 59-ата минута Монтильо отново се разписа за 4:0, а крайното 5:0 бе оформено в 83-ата минута с втория гол на Уол;исон. С успеха си Крузейро напълно си отмъсти за загубения от Естудиантес финал в най-престижния клубен турнир на Южна Америка.

Актуалният носител на трофея в Копа Либертадорес Интернасионал от Бразилия завърши наравно 1:1 у дома срещу еквадорския Емелек. /БЛИЦ