Шампионът на Франция Монпелия записа първия си успех от началото на сезона, побеждавайки като гост Сошо с 3:1 в среща от четвъртия кръг на Лига 1.

Монпелие поведе в 16-ата минута, когато Юнес Белханда бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на Яя Банана. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 59-ата минута Емануел Ерера се възползва от грешка в отбраната на домакините и покачи на 2:0 за Монпелие. Пет минути по-късно обаче резервата Слоан Приват намали за домакините, след като засече с глава центриране на Себастиен Руде – 2:1. В 78-ата минута Реми Кабела сложи точка на спора, след като получи пас от Бенжамен Стамбули и оформи крайното 3:1 за шампионите.

След победата си Монпелие събра актив от 4 точки и е на 12-о място във временното класиране. Сошо пък е на дъното с 4 поредни загуби и без точков актив.

От 22:00 часа: Лил - ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) 10 точки, 2.Олимпик (Марсилия) 9, 3.Лориен 8, 4.Валансиен 7, 5.Бордо 7, 6.Тулуза 7 и др.