Новият шампион на Саудитска Арабия Ал Хилал победи Ал Таи с 3:1 у дома, с което продължава без грешка в местното първенство.

Салем Ал Даусари в 17-ата, Майкъл в 44-ата и Малком в 60-ата минута реализираха трите гола в полза на домакините, докато за гостите се разписа Андрей Кордеа в 64-ата минута.

В друг мач от кръга съставът на Ал Насър на Кристиано Роналдо стигна до 2:2 в гостуването си на Ал Рияд.

Отавио откри резултата за Ал Насър в 15-ата минута, но с голове на Андре Грей в 26-ата и Мохамед Ал Акел в 45-ата минута Ал Рияд стигна до обрат.

Дълбоко в добавеното време на мача Мешари Ал Немер донесе точката на гостите, които преди това бяха останали и с човек по-малко след директен червен картон на Аймерик Лапорт в 63-ата минута.

След изиграването на 33-ия кръг Ал Хилал е начело с 93 точки, пред Ал Насър със 79 и Ал Ахли с 62. До края на сезона остава още един кръг.