Шампионът на Южна Америка Чили продължава защитата на титлата си, след като победи Колумбия с 5:4 след дузпи и се класира за полуфиналите на настоящото издание на турнира в Бразилия. Редовното време на мача в Сау Пауло завърши без отбелязани голове.

Алексис Санчес реализира победната дузпа за чилийците, след като точно преди това Уилям Тесийо пропусна за Колумбия. Така Чили се очертава като майстор при дузпите, след като на финалите на последните две издания на Копа Америка побеждаваше Аржентина с изпълнения на удари от бялата точка.

Началото на мача на „Коринтианс Арена“ беше забавено с 20 минути, след като автобусът на чилийците беше заклещен в задръстване по улиците на Сао Пауло.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Самата среща беше доста изнервена и двата тима направиха общо 35 нарушения. Това обаче не им попречи да покажат нападателен футбол, тъй като чилийците и колумбийците създадоха доста положения. Шампионите на Южна Америка могат да съжаляват, че не спечелиха в редовното време, тъй като две техни попадения бяха отменени. Гол на Чарлз Арангис през първото полувреме и на Артуро Видал през втората част не бяха зачетени заради намесата на ВАР.

На полуфинала в Порто Алегри на 4 юли Чили ще се изправи срещу победителя от мача между Уругвай и Перу, които играят тази вечер. Схемата на турнира позволява да има трети пореден финал между „червените“ и Аржентина, тъй като „гаучосите“ са на полуфинал срещу домакина Бразилия.

Колумбия – Чили 4:5 след дузпи
(0:0 в редовното време)

При дузпите: 1:0 Хамес Родригес, 1:1 Артуро Видал, 2:1 Едвин Кардона, 2:2 Едуардо Варгас, 3:2 Хуан Куадрадо, 3:3 Ерик Пулгар, 4:3 Йери Мина, 4:4 Чарлз Арангис, Уилям Тесийо – пропуска, 4:5 Алексис Санчес

Колумбия: Давид Оспина, Стефан Медина, Йери Мина, Дейвинсон Санчес, Уилям Тесийо, Хуан Куадрадо, Уилмар Бариос, Матеус Урибе (67-Едвин Кардона), Хамес Родригес, Роджер Мартинес (81-Луис Диас), Радамел Фалкао (77-Дуван Сапата)

Чили: Габриел Ариас, Маурисио Исла, Гари Медел, Гийермо Марипан, Жан Босежур, Артуро Видал, Ерик Пулгар, Чарлз Арангис, Хосе Фуенсалида (75-Естебан Павес), Алексис Санчес, Едуардо Варгас