Защитаващият титлата си от миналия сезон ПСВ Айндховен спечели с 2:0 при визитата си на Фейнорд в дербито от 18-ия кръг на холандската Ередвизи и стартира тази година с победа.

През първото полувреме съперниците не си отбелязаха гол, а малко след почивката мексиканският бранител Ектор Морено (49) изведе „филипсите” напред в резултата след асистенция на Гастон Перейро. В самия край Лусиано Нарсингх (84) пък подпечата успеха на гостите след контраатака и извеждащ пас на Андрес Гуардадо.

След победата си ПСВ Айндховен запази второто място във временното класиране с 41 точки. Фейенорд е трети с 46 точки.

Лидерът Аякс победи с 1:0 при визитата си на АДО Ден Хааг по-рано днес. Победният гол за гостите вкара Амин Юнес (21) след подаване на Фелтман. Така тимът от Амстердам продължава да е на върха с 44 точки. АДО Ден Хааг е 11-и с 20 точки.