Шампионът на Германия Волфсбург записа поредна издънка. „Вълците” направиха 2:2 като домакин на Фрайбург. Гостите на два пъти повеждаха в резултата и можеха да си тръгнат с трите точки.

Идрису изведе Фрайбург напред в резултата още в 19-ата минута. Малко по-късно обаче „вълците” успяха да се върнат в мача, след като Бастианс си вкара нелеп автогол за 1:1.

В самото начало на второто полувреме гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Ивица Банович превърна в гол и изведе Фрайбург за втори път напред в резултата. Крайното 2:2 пък оформи Джонсон в 81-ата минута с гол от близко разстояние.

Ситуацията пред Щутгарт пък съвсем се усложни. Тимът направи 1:1 с Бохум, като двата тима са в дъното на класирането./БЛИЦ