Шампионът на Русия Зенит започна с успех новия сезон в Премиер лигата. Тимът от Санкт Петербург надделя с 2:1 над Динамо (Москва) на своя стадион.

Зенит първи допусна гол, но успя да обърне развоя на мача. Московчани трябваше да играят цяло второ полувреме с 10 души заради червен картон на бранителя Томаш Хубочан.

В 28-ата минута Александър Кокорин бе намерен с пас отдясно от Алексей Ионов в отлична позиция пред вратата на Юрийл Лодигин и не пропусна да изпрати топката в мрежата за 0:1.

В края на първата част Хубочан събори Дзюба в наказателното поле и получи червен картон. Бразилската звезда на Зенит Хълк не трепна и изравни резултата от бялата точка.

В 68-ата минута Олег Шатов получи чудесен пас от Хълк и с хладнокръвен удар опъна мрежата зад стража на гостите за крайното 2:1.