Барселона започна с победа 2011 година. Каталунците спечелиха с 2:1 домакинството си на Леванте в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион. Педро донесе успеха с две попадения (47 и 59), а Стуани вкара за гостите. Двубоят бе под №549 за Шави с Барса, с което халфът вече е футболистът с най-много срещи в историята на клуба заедно с легендата Мигели.

Гуардиола не можа да използва централните си защитници Карлес Пуйол и Жерард Пике и на техните места играха Серхио Бускетс и Ерик Абидал. Лионел Меси също беше извън сметките, а шанс в атаката получи Боян Къркич.

Първата възможност за каталунците дойде в 7-ата минута, Андрес Иниеста се опита да прехвърли вратаря Мануел Рейна, който с мъка изби. В 13-ата Давид Вия стреля ниско и топката мина точно до гредата. В 20-ата минута защитата на Барса действа неориентирано и Ерик Абидал събори Хуанлу, но съдията не даде дузпа за Леванте. След това домакините пропуснаха суперположение. Андрес Иниеста центрира остро, получи се меле, в края на което Даниел Алвеш до гредата действа като защитник и не насочи топката в мрежата.

В 47-ата минута Педро Родригес вкара за 1:0. Шави подаде на Даниел Алвеш, който преодоля трима и остави на Педро, който с точен шут направи 1:0. В 59-ата минута отново крилото Педро зарадва каталунците. Той се разписа след хитър пас отново на Алвеш след изпълнение на фаул. В 67-ата минута голмайсторът удари греда след добро отиграване на Тиаго Алкантара. В 80-ата минута Леванте стигна до 1:2. Кристиан Стуани получи пас между Габриел Милито и Алвеш и с мощен шут отбеляза./БЛИЦ