Николай Михайлов излезе победител от семейния сблъсък с Живко Миланов в Шампионската лига и продължава напред в надпреварата. Твенте и Васлуй направиха 0:0 в мач-реванш от Третия квалификационен кръг, който се игра в Румъния. Първият двубой завърши 2:0 за холандския клуб. Миланов е женен за сестрата на Ники Михайлов и дъщеря на Боби Михайлов – Бисера. Двамата футболисти се засякоха на терена само за около 20 минути. Стражът започна като титуляр за Твенте и остана до последния съдийски сигнал, докато Миланов се появи в игра едва в 71-ата минута.

В 75-ата минута Михайлов се справи блестящо, след като прати топката в корнер след коварен удар на Костин. Капитанът на националния отбор на Австрия Марк Янко също опита да изненада съперника, но без успех до 84-ата минута, когато бе заменен.

Твенте ще научи съперника си за плейофите в Шампионската лига в петък, а Васлуй ще продължи участието си в плейофите на Лига Европа./БЛИЦ