Отборите на Щутгарт и Борусия (М’гладбах), които водят безмилостна битка за оцеляването си, взеха глътка въздух с победи в 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Щутгарт успя да победи у дома Шалке 04 с 1:0. Единственото и победно попадение за швабите отбеляза Здравко Кузманович в 15-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Бенедикт Хьоведес, който получи директен червен картон и остави „миньорите” с човек по-малко на терена до края на мача. Бранителят предотврати гол при играта си с ръка и затова бе изгонен. До края на мача двата тима не успяха да си отбележат нови голове и така Щутгарт взе изключително важни три точки, които го изстреляха над зоната на изпадащите на 15-а позиция с 25 точки. Шалке 04 остана на 10-ото място с 30 точки.

Борусия (М’гладбах) също взе важна победа, която върна тима в битката за оцеляване. Гладбахци победиха на своя „Борусия Парк” тима на Хофенхайм с 2:0, като попаденията паднаха след почивката и бяха дело на Филип Демс в 65-ата и Игор Де Камарго в 70-ата минута на мача. Успехът остави Борусия на последното място с актив от 22 точки, но тимът е на само 3 пункта от спасителния бряг. Хофенхайм пък е на девето място с 33 точки.

В най-резултатния мач на кръга Нюрнберг разби Санкт Паули с 5:0. Още в 3-ата минута резултата за „франките” откри Филип Волшайд, а след него на четири пъти се разписа Кристиян Айглер, който оформи крайното 5:0. След успеха си Нюрнберг се изкачи на шесто място с 39 точки, докато Санкт Паули се смъкна на 13-а позиция с 28 пункта.

Срещата между Айнтрахт (Франкфурт) и Кайзерслаутерн пък завърши 0:0. Мачът започна с 15-минутно закъснение заради феновете на гостите от Кайзерслаутерн, които предизвикаха хаос на спирката пред стадиона. В групата на „червените дяволи” не бе българският национал Илиян Мицански. След подялбата на точките Айнтрахт (Франкфурт) заема 12-а позиция с 28 точки, докато Кайзерслаутерн е на 16-о място с 25 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ

Борусия (Дортмунд) – Кьолн 1:0
1:0 Роберт Левандовски (44)

Щутгарт – Шалке 04 1:0
1:0 Здравко Кузманович (15-дузпа)
1:0 Мохамед Абделауе (16), 2:0 Константин Рауш (51), 2:1 Ариен Робен (54), 3:1 Серджо Пинто (62)

Нюрнберг – Санкт Паули 5:0
1:0 Филип Волшайд (3), 2:0 Кристиян Айглер (14), 3:0 Кристиян Айглер (17), 4:0 Кристиян Айглер (86), 5:0 Кристиян Айглер (87)

19:30 часа Байер (Леверкузен) – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 14 победи за Байер (Леверкузен), 4 равенства, 9 победи за волфсбург