Щутгарт победи като домакин Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в дербито на провинция Баден Вюртемберг от 29-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига.

Срещата на „Мерцедес Арена” започна равностойно, но все пак швабите решиха всичко в своя полза още преди почивката. В 28-ата минута след грешка в отбраната на гостите Алваро Домингес си отбеляза автогол, а шест минути по-късно Кристиан Гентнер покачи на 2:0.

След почивката „жребците” опитаха всичко възможно по силите си, за да вкарат гол и да се върнат в мача, но така и не успяха да се разпишат във вратата на Свен Улрайх. Така Щутгарт прекъсна серия от три поредни домакински загуби във всички турнири, докато Мьонхенгладбах загуби във втора поредна визита.

С успеха си швабите събраха 36 точки и се изкачиха на 12-о място във временното класиране. „Жребците” пък останаха на седма позиция с 41 пункта и са само на точка от шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
12.04.13
21:30 ч.
Фрайбург – Хановер 3:1
1:0 Кристиан Шулц (24-автогол), 1:1 Константин Рауш (36), 2:1 Макс Крузе (44), 3:1 Жонатан Швид (73)
13.04.13
16:30 ч.
Байерн – Нюрнберг 4:0
1:0 Жером Боатенг (5), 2:0 Марио Гомес (17), 3:0 Рафиня (24), 4:0 Джердан Шакири (56)
13.04.13
16:30 ч.
Волфсбург – Хофенхайм 2:2
1:0 Максимилиан Арнолд (13), 1:1 Сеяд Салихович (35-дузпа), 1:2 Андреас Бек (63), 2:2 Налдо (86)
13.04.13
16:30 ч.
Майнц – Хамбургер 1:2
0:1 Хьонг-Мин Сон (61), 0:2 Хьонг-Мин Сон (81), 1:2 Шон Паркър (86)
13.04.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Борусия (Дортмунд) 1:6
0:1 Марио Гьотце (12), 0:2 Илкай Гюндоган (15), 0:3 Якуб Блашчиковски (28), 0:4 Илкай Гюндоган (33), 0:5 Марио Гьотце (45), 1:5 Приб (71), 1:6 Роберт Левандовски (80)
13.04.13
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Вердер 2:2
1:0 Щефан Райзингер (2), 1:1 Златко Янузович (16), 2:1 Щефан Райзингер (48), 2:2 Мартин Латка (70-авт.)
13.04.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Щефан Кислинг (39), 0:2 Михал Кадлец (58), 1:2 Теему Пуки (71), 2:2 Рафаел (87-дузпа)
14.04.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:0
1:0 Алваро Домингес (28-авт.), 2:0 Кристиан Гентнер (34)
14.04.13
18:30 ч.
Аугсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК