Аинтрахт (Франкфурт) допусна домакински обрат и загуби от Щутгарт с 1:2 в предпоследна среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

„Орлите” бяха с една идея по-активни през първата част и заслужено поведоха с попадение на Щефан Айгнер (17), възползвал се от чудесно подаване на Пирмин Швеглер – 1:0.

След почивката в 48-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Швеглер срещу Артур Бока, а голмайсторът Ведад Ибишевич (49) бе точен от бялата точка за 1:1. Мачът продължи да се развива равностойно, но Георги Нидермайер (71) засече центриране на Максим и с глава се разписа за пълния обрат – 1:2.

До края на мача домакините натиснаха и опитаха всичко възможно по силите си, за да стигнат до равенството, но не успяха да огорчат стража на гостите Свен Улрайх.

Въпреки загубата си Айнтрахт (Франкфурт) остана на четвърто място във временното класиране с 39 точки. Щутгарт пък се изкачи на 12-о място с 32 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
15.03.13
21:30 ч.
Волфсбург – Фортуна (Дюселдорф) 1:1
0:1 Матис Боли (37), 1:1 Ивица Олич (51)
16.03.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Фрайбург 5:1
0:1 Шмид (28), 1:1 Левандовски (41), 2:1 Шахин (44), 3:1 Левандовски (45), 4:1 Шахин (72), 5:1 Битенкорт (78)
16.03.13
16:30 ч.
Вердер – Гройтер Фюрт 2:2
1:0 Хънт (47-д), 1:1 Фюрстнер (56), 1:2 Петсос (62), 2:2 Хънт (70-д)
16.03.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Шалке 04 3:0
1:0 Фойлнер (31), 2:0 Есвайн (69), 3:0 Франц (87)
Байер (Леверкузен) – Байерн 1:2
0:1 Марио Гомес (37), 1:1 Симон Ролфес (75), 1:2 Филип Волшайд (87-автогол)
17.03.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт 1:2
1:0 Щефан Айгнер (17), 1:1 Ведад Ибишевич (49-дузпа), 1:2 Георг Нидермайер (71)
17.03.13
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 24 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 7 равенства, 14 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК