Щутгарт оцеля в Бундеслигата, въпреки че в мач от предпоследния 33 кръг загуби с 1:2 като домакин на Волфсбруг. Швабите получиха помощ от Байерн, който разби Хамбургер с 4:1.

Хамбургер заема 16-ото място, което дава право на участие в плейоф за оставане в елита срещу третия от Втора бундеслига. Преди този кръг Щутгарт имаше аванс от 5 точки и теоретично можеше да бъде изместен от северняците в последните два кръга.

Развитието на мачовете в 33 кръг гарантира на швабите място в Бундеслигата и през следващия сезон. Волфсбург поведе на Щутгарт в още в 13-ата минута, когато при разбъркване след изпълнение на корнер Кевин де Бруйне откри резултата с удар от границата на наказателното поле. Кристиан Гентнер изравни в 62-ата, след като получи пас от Какау, проби в наказателното поле и прати топката във вратата на „вълците“. В добавеното време Ивица Олич донесе победа на гостите.

Хамбургер получи нов шамар от Байерн, след като в последните пет мача между двата тима търпи поражения от баварците поне с два гола разлика. Този път грандът от Мюнхен се наложи с 4:1. Две попадения за успеха наниза Марио Гьотце, а по веднъж се разписаха Томас Мюлер и Клаудио Писаро. Хакан Чалханоглу реализара почетния гол за домакините.

Нюрнберг записа шеста поредна загуба, но остана на точка зад Хамбургер. „Франките“ записаха домакинско поражение с 0:2 от Хановер. Саболч Хусти даде аванс на гостите още в петата минута, а Мануел Шмидбах удвои в 51-ата минута.

Айнтрахт (Брауншвайг) остана на последното място в класирането, след като в добавеното време допусна гол и записа домакинска загуба с 0:1 от Аугсбург. Единственото попадение реализира Раул Бобадия. Тимът от Брауншвайг обаче е само на две точки от Хамбургер и в последния кръг ще има шанс да се бори за 16-ото място и участие в плейофа.

В последния 34 кръг Хамбургер гостува на Майнц, а Айнтрахт (Брауншвайг) има визита на Хофенхайм. Майнц и Хофенхайм ще играят за честта си, след като нямат шанс за класиране в евротурнирите. По трудна е задачата на Нюрнберг, който трябва да играе срещу Шалке 04 в Гелзенкирхен. „Кралскосините“ ще трябва да бранят третото си място в класирането, което ще им даде право на участие директно в груповата фаза на Шампионската лига.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 33 КРЪГ
03.05.2014
16:30 часа
Хамбургер - Байерн 1:4
0:1 Марио Гьотце (32), 0:2 Томас Мюлер (55), 0:3 Марио Гьотце (70), 1:3 Хакан Чалханоглу (72), 1:4 Клаудио Писаро (75)
03.05.2014
16:30 часа
Фрайбург - Шалке 04 0:2
0:1 Каан Айхан (13), 0:2 Клаас-Ян Хунтелаар (65)
03.05.2014
16:30 часа
Айнтрахт Фр - Леверкузен 0:2
0:1 Гонсало Кастро (27), 0:2 Емре Чан (36)
03.05.2014
16:30 часа
Нюрнберг - Хановер 96 0:2
0:1 Саболч Хусти (5), 0:2 Мануел Шмидбах (51)
03.05.2014
16:30 часа
Щутгарт - Волфсбург 1:2
0:1 Кевин де Бруйне (13), 1:1 Кристиан Гентнер (62), 1:2 Ивица Олич (90+1)
03.05.2014
16:30 часа
Борусия Дортмунд - Хофенхайм 3:2
0:1 Роберто Фирмино (5), 1:1 Кевин Гроскройц (29), 2:1 Хенрик Мхитарян (31), 3:1 Лукаш Пишчек (34), 3:2 Никлас Шюле (66)
03.05.2014
16:30 часа
Борусия М - Майнц 05 3:1
1:0 Мартин Щранцъл (23), 2:0 Макс Крузе (54), Ерик Максим Чупо-Мотинг (66), 3:1 Кристоф Крамер (77)