Щутгарт постигна убедителен успех с 3:1 като гост срещу Аугсбург и продължава успешната си серия в Бундеслигата. "Швабите" вече осем поредни мача нямат поражение и се бетонираха на петата позиция във временното класиране, даваща право на участие в Лига Европа.

Аугсбург пръв откри резултата в 5-ата минута, когато Нандо Рафаел реализира дузпа отсъдена за нарушение на Свен Улрайх срещу Марсел Ндженг. Сердар Тасчъ възстанови равенството с глава в 24-ата минута, а Мартин Харник обърна нещата в полза на гостите десет по-късно. Крайното 1:3 оформи Ведад Ибишевич в 85-ата минута.

Вердер (Бремен) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 2:2 на "Везер Щадион". Домакините останаха с човек по-малко още в 27-ата минута, когато директен червен картон получи левият бек Себастиан Бьониш. Девет минути по-рано Маркус Розенберг бе извел тима на Томас Шааф напред в резултата. Гостите от Мьонхенгладбах обаче успяха да обърнат резултата в своя полза през второто полувреме чрез два гола на Майк Ханке. Русокосият нападател се разписа в 52-ата и 67-ата минута. В 74-ата минута бразилският защитник Налдо изравни и спаси Вердер от поражение./БЛИЦ