Хамбургер загуби у дома катастрофално от Щутгарт с 0:4 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Швабите поведоха в резултата с гол на Ведад Ибишевич, възползвал се от пад на Тамаш Хайнал в 23-ата минута и реализирал за 0:1. В 31-ата минута Шинджи Оказаки бе фаулиран в наказателното поле на домакините и Здравко Кузманович реализира отсъдената дузпа за 0:2. След почивката в 47-ата минута Щутгарт получи втора дузпа заради събаряне на Мартин Харник, а Здравко Кузманович отново бе точен от бялата точка за 0:3. В 54-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Пауло Гереро получи директен червен картон. Това допълнително улесни задачата на гостите, а в последната 90-а минута Ибишевич изведе Мартин Харник, който оформи крайното 0:4. След победата си Щутгарт е на осмо място с 32 точки, докато Хамбургер се смъкна на 13-а позиция с 27 пункта.

В борбата си за оцеляване Фрайбург надви у дома един от кандидатите за участие в Шампионска лига догодина Шалке 04 с 2:1. Головете за брайзгауци вкараха Себастиан Фрайс в 18-ата минута след пас на Флум и Даниел Калигури в 66-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шмид. Почетното попадение за „миньорите” отбеляза финландецът Теему Пуки в 72-ата минута след подаване на Джърмейн Джоунс. С успеха си Фрайбург се отлепи от дъното и вече е на предпоследното 17-о място с 21 точки, докато Шалке 04 е на четвърта позиция с 44 пункта.

Първа победа начело на Херта (Берлин) записа легендата в треньорската професия Ото Рехагел, чийто възпитаници надвиха на свой терен Вердер (Бремен) с 1:0. Единственото попадение за „Старата дама” вкара Никита Рукавития в 63-ата минута след извеждащо подаване на Бастианс. С победата си излезе извън опасната зона на 15-о място с 23 точки, докато „бременските музиканти” остават на шесто място с 36 пункта.

В останалите мачове от кръга се стигна до подялба на точките, след като Хановер направи 2:2 у дома с Аугсбург, а Кайзерслаутерн завърши 0:0 на свой терен срещу Волфсбург.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 24 КРЪГ
03.03.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн 2:0
1:0 Щефан Кислинг (79). 2:0 Карим Белараби (90+1)
03.03.12
16:30 ч.
Фрайбург – Шалке 04 2:1
1:0 Себастиан Фрайс (18), 2:0 Даниел Калигури (66-дузпа), 2:1 Теемо Пуки (72)
Хамбургер – Щутгарт 0:4
0:1 Ведад Ибишевич (23), 0:2 Здравко Кузманович (31-дузпа), 0:3 Здравко Кузманович (47-дузпа), 0:4 Мартин Харник (90)
03.03.12
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Волфсбург 0:0
03.03.12
16:30 ч.
Хановер – Аугсбург 2:2
0:1 Аксел Белингхаузен (12), 1:1 Карим Хагуи (33), 2:1 Маме Диуф (69), 2:2 Ян-Ингвер Калсен-Бракер (89)
03.03.12
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 3 победи за Борусия (Дортмунд), 6 равенства, 2 победи за Майнц
04.03.12
16:30 ч.
Нюрнберг – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 20 победи за Нюрнберг, 9 равенства, 24 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)