Щутгарт разби датския Одензе с 5:1 в мач от група “Н” на Лига Европа. Още преди този мач германският тим си бе осигурил участие на 1/16-финалите в надпреварата. Датчаните пък нямаха никакъв шанс да преодолеят групата и отпадат заедно с Хетафе. В другия мач Хетафе победи Йънг Бойс с 1:0, но за престиж. Напред продължават Щутгарт и Йънг Бойс, а Хетафе и Одензе напускат евротурнирите.

Закъсалият в Бундеслигата Щутгарт поведе чрез Тимо Гебхарт в 20-ата минута. Автогол на Хьог и попадение на Кристиан Гентнер доведоха нещата до 3:0 до 65-ата минута. Пет минути след това Павел Погребняк за четвърти път наказа датчаните. Утака намали на 1:4, но в последните секунди Чиприян Марика заби пети гол за Щутгарт.

Испанският Хетафе победи с 1:0 швейцарския Йънг Бойс в другия мач от групата. Единственото попадение падна в началото на мача и бе дело на младата надежда на отбора Адриан Сардинеро. 20-годишният нападател вкара 15-ата минута и донесе успеха за Хетафе./БЛИЦ