Щутгарт записа четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи с 4:1 над Борусия (Дортмунд) в мач от 20 кръг. Така “швабите” продължават да нямат загуба под ръководството на Кристиан Грос, но и прекъснаха серията на Борусия (Дортмунд) от 6 поредни победи и 12 мача без поражение.

Щутгарт откри в 14-ата минута, когато Фелипе Сантана си отбеляза куриозен автогол след разбъркване в наказателното поле. В 47-ата минута Чиприян Марика пропусна дузпа, като ударът му срещна гредата. Лукас Бариос вкара 10-ия си гол за сезона и изравни резултата в 55-ата минута.

В последните 13 минути на мача домакините успяха да вкарат три гола и да стигнат до победата. Кузманович вкара от фаул в 77-ата минута, за да даде отново аванс на Щутгарт. В самия край на мача Марика и Треш вкараха по един гол в рамките на една минута и изкачи “швабите” на 10-о място в класирането./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 20 КРЪГ
От 29 януари (петък)
Хамбургер – Волфсбург 1:1
0:1 Един Джеко (35), 1:1 Пьотър Троховски (90+2)

От 30 януари (събота)
Байерн (Мюнхен) - Майнц 05 3:0
1:0 Даниел ван Буйтен (58), 2:0 Марио Гомес (75), 3:0 Ариен Робен (86)

Борусия (Мьонхенгладбах) - Вердер 4:3
1:0 Марко Ройс (4), 2:0 Роберто Колаути (13), 3:0 Раул Бобадия (18), 3:1 Месут Йозил (26), 4:1 Раул Бобадия (35), 4:2 Клаудио Писаро (40), 4:3 Торстен Фрингс (85)

Айнтрахт (Франкфурт) - Кьолн 1:2
0:1 Маниш (59), 1:1 Крис (76), 1:2 Марко Рус (84)

Херта - Бохум 0:0

Хановер - Нюрнберг 1:3
0:1 Алберт Буняку (30), 0:2 Алберт Буняку (64), 1:2 Иржи Щайнер (65), 1:3 Алберт Буняку (69)

Шалке 04 – Хофенхайм 2:0
1:0 Кевин Курани (19), 2:0 Лукас Шмиц (49)

От 31 януари (неделя)
Щутгарт - Борусия (Дортмунд) 4:1
1:0 Фелипе Сантана (14-автогол), 1:1 Лукас Бариос (55), 2:1 Здравко Кузманович (77), 3:1 Чиприян Марика (88), 4:1 Кристиан Треш (89)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 31 януари (неделя) от 18:30 часа
Байер (Леверкузен) - Фрайбург
Баланс: 21 мача, 9 победи за Байер (Леверкузен), 6 победи за Фрайбург, 6 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.