Хофенхайм загуби у дома от Щутгарт с 0:1 в последна среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Така швабите записаха първия си успех от началото на 2013 година след 4 поредни шампионатни загуби и едно равенство в Лига Европа.

Щутгарт започна вихрено и още в 3-ата минута Траоде асистира на австрийския национал Мартин Харник, отбелязал единствения гол в мача. До края на полувремето швабите имаха няколко възможности да удвоят преднината си, но така и не успяха, докато домакините нямаха сериозно положение пред вратата на Свен Улрайх.

След почивката картината на терена не се промени особено. Гостите доминираха, а Хофенхайм дебнеше удобни случаи за контраатаки, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

С успеха си Щутгарт се изкачи на 12-о място с 28 точки. Хофенхайм остава твърдо на 16-а позиция с 16 пункта и ако завърши сезон на нея, ще играе плейоф за запазване на елитния си статут срещу третия от Втора Бундеслига.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
15.02.13
21:30 ч.
Волфсбург – Байерн 0:2
0:1 Марио Манджукич (36), 0:2 Ариен Робен (90+1)
16.02.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Аугсбург 2:1
1:0 Кислинг (26), 2:0 Л. Бендер (75), 2:1 Мьолдерс (89)
16.02.13
16:30 ч.
Вердер – Фрайбург 2:3
0:1 Крусе (36), 1:1 Петерсен (40), 1:2 Калигури (54-д), 2:2 Петерсен (65), 2:3 Гинтер (71)
16.02.13
16:30 ч.
Майнц – Шалке 04 2:2
1:0 Иваншиц (27), 1:1 Бастос (42), 2:1 Поспех (63), 2:2 Бастос (83)
Борусия (Дортмунд) – Айнтрахт (Франкфурт) 3:0
1:0 Марко Ройс (8), 2:0 Марко Ройс (10), 3:0 Марко Ройс (65)
17.02.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хановер 2:2
0:1 Саболч Хусти (41), 1:1 Тим Клозе (53), 1:2 Дидие Я Конан (68), 2:2 Себастиан Полтер (90+2)
17.02.13
18:30 ч.
Хофенхайм – Щутгарт 0:1
 0:1 Мартин Харник (3)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК