Щутгарт победи като домакин Фрайбург с 2:1 в дербито на провинция Баден Вюртемберг от 30-ия кръг на германската Бундеслига. Това бе трета поредна домакинска победа за швабите, които през седмицата надвиха този съперник със същия резултат на „Мерцедес Арена” и го отстраниха на полуфинал в турнира за Купата на Германия.

Срещата започна равностойно, но постепенно швабите взеха инициативата. С добра игра в защита и максимална ефективност в атака възпитаниците на Бруно Лабадия успяха да си решат мача още преди почивката с голове на Кристиан Гентнер (33) и Ведад Ибишевич (42), като подаванията и за двете попадения бяха дело на Мартин Харник. След почивката брайзгауци се опитаха да стигнат поне до почетно попадение и го постигнаха в самия край на мача, когато хърватинът Иван Сантини (88) оформи крайното 2:1.

След успеха си Щутгарт се изкачи на 10-о място във временното класиране с актив от 39 точки. Фрайбург пък пропусна възможността да влезе в Топ 4 и остана на петата позиция с 45 пункта. Брайзгауци са само на точна от четвъртия Шалке 04.

Борусия (Дортмунд) – Майнц 2:0
1:0 Марко Ройс (1), 2:0 Роберт Левандовски (87)
20.04.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хофенхайм 5:0
1:0 Щефан Кислинг (16), 2:0 Андре Шюрле (31), 3:0 Щефан Кислинг (65), 4:0 Андре Шюрле (69), 5:0 Щефан Райнартц (79)
20.04.13
16:30 ч.
Хановер – Байерн 1:6
0:1 Ларс Щиндъл (12-авт.), 0:2 Франк Рибери (23), 0:3 Марио Гомес (40), 0:4 Марио Гомес (62), 0:5 Клаудио Писаро (71), 1:5 Андре Хофман (84), 1:6 Клаудио Писаро (86)
20.04.13
16:30 ч.
Хамбургер – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (14), 2:0 Рафаел ван дер Ваарт (20), 2:1 Дани Шахин (34)
Вердер – Волфсбург 0:3
0:1 Максимилиан Арнолд (13), 0:2 Ивица Олич (27), 0:3 Диего (66-дузпа)
21.04.13
16:30 ч.
Щутгарт – Фрайбург 2:1
1:0 Кристиан Гентнер (33), 2:0 Ведад Ибишевич (42), 2:1 Иван Сантини (88)
21.04.13
18:30 ч.
Нюрнберг – Гройтер Фюрт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 равенство

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК