Гол на Чиприян Марика в края на първото полувреме бе достатъчен на Щутгарт за успеха с 1:0 над Фрайбург като гост в мач от 19 кръг на Бундеслигата.

Тове бе трета поредна победа за швабите, които нямат загуба за първенство вече пети пореден мач. Тимът на Кристиан Грос вече има 22 точки и се изкачи на 11-о място в класирането.

Фрайбург от своя страна не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като допусна трета поредна загуба. С 18 точки тимът е на 15-о място. Отборът на Робин Дут не е вкарвал гол в последните си 4 мача.

Щутгарт доминираше през първия един час, но не успя да вкара повече от едно попадение в 41-ата минута, когато Марика преодоля вратаря Симон Пуплен след пас на Павел Погребняк.

В 63-ата минута домакините от Фрайбург успяха да пробият вратаря Свен Улрайх, но ударът на Папис Сисе се отби от намиращия се в засада Хайко Бучер. 14 минути преди края защитникът на Щутгарт Георг Нийдермайер изби от голлинията удар с глава на Феликс Бастианс./БЛИЦ