Щутгарт стартира с домакинско равенство участието си в груповата фаза на Шампионската лига, завършвайки 1:1 с Рейнджърс на собствен терен.

Новото попълнение Павел Погребняк даде преднина на "швабите" в 18-ата минута, но с гол на Маджид Бугера в 77-ата гостите от Глазгоу си тръгнаха с точка от визитата в Германия.

Испанският Севиля очаквано се наложи като домакин над румънския шампион Униреа с 2:0 в другата среща от Група "G". В края на първото полувреме бразилският нападател Луиш Фабиано откри, а в 71-ата Ренато сложи точка на спора с втори гол в мрежата на Унирея. /БЛИЦ

Щутгарт - Рейнджърс 1:1
1:0 Павел Погребняк (18), 1:1 Маджид Бугера (77)

Щутгарт: 1.Йенс Леман, 35.Кристиан Траш, 5.Сердар Ташчи, 17.Матю Делпиер, 15.Артур Бока, 19.Роберто Хилберт, 11.Томас Хицълшпергер, 28.Сами Кедира, 23.Александър Хлеб (67-13.Гебхарт), 18.Какау (88-39.Шибер), 29.Павел Погребняк

Рейнджърс: 1.Алан Макгрегър, 16.Стивън Уитикър, 6.Лий Маккълък, 24.Маджид Бугера, 5.Саша Папач, 8.Кевин Томсън, 14.Стивън Нейсмит, 7.Стивън Дейвис, 4.Педро Мендеш, 11.Жером Ротен, 18.Кени Милър (90-10.Начо Ново)