След три поредни загуби Щутгарт завърши 1:1 у дома с Вердер в среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига и се отлепи от дъното на временното класиране.

Швабите поведоха през първата част с гол на Лукас Руп (33), възползвал се от подаване на сърбина Филип Костич. След почивката обаче „бременските музиканти” стигнаха до точката след попадение на Антони Уджа (71).

След равенството Щутгарт се изкачи на предпоследното 17-о място с 11 точки и има една аванс пред последния Хофенхайм. Вердер е 15-и с 14 точки и на една от 16-ата позиция, заемана в момента от Аугсбург и осигуряваща участие в бараж след края на сезона срещу третия от Втора Бундеслига за място в елита.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
04.12.15
21:30 ч.
Шалке 04 – Хановер 3:1
1:0 Йоханес Гейс (51-дузпа), 2:0 Клаас-Ян Хунтелаар (73), 2:1 Алан Сейнт-Максимин (81), 3:1 Франко ди Санто (82)
05.12.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 3:1
1:0 Оскар Вендт (54), 2:0 Ларс Щиндъл (66), 3:0 Фабиан Джонсън (68), 3:1 Франк Рибери (81)
05.12.15
16:30 ч.
Хамбургер – Майнц 1:3
0:1 Хайро Самперио (16), 0:2 Хайро Самперио (51), 0:3 Кристиан Клеменс (76), 1:3 Йоан Джуру (90)